Haber Detayı
19 Temmuz 2018 - Perşembe 13:03
 
2100 İŞÇİ YEMEKTEN ZEHİRLENDİ
Aliağa'da yapımı süren bir sanayi tesisinin inşaatında çalışan işçiler, yedikleri yemekten dolayı zehirlendi. Son rakamlara göre 2100 işçi hastaneye kaldırıldı.
ASAYİŞ Haberi
2100 İŞÇİ YEMEKTEN ZEHİRLENDİ

Aliağa'da yapımı süren bir sanayi tesisinin inşaatında çalışan işçiler, önceki gün akşam yemeğinde yedikleri düğün çorbası, pilav, İzmir köfte ve prefiterolün ardından fenalaştı. 

 

Zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan işçilerin sayısı 2100'e çıktı.

 

İşçilerin bir kısmı yemeğin hemen sonrasında, bir kısmı ise dün sabah Aliağa ve Menemen Devlet hastaneleri ile Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'ne kaldırıldı. 

 

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, tedavi edilen işçi sayısının 2 bin 100 olduğunu belirterek, "Bu işçiler, evvelki gün akşam ve dün gün boyunca hastaneye kaldırılanlar. Bunların yaklaşık 1300'üne serum verildi, büyük çoğunluğu da taburcu edildi. Tansiyon problemi olan bazı işçilerimiz ise müşahede altında tutuluyorlar. Zehirlenmenin neden kaynaklandığı laboratuvar testlerinin ardından netlik kazanacak." dedi. 

 

Taşeron firmalar eliyle yapılan yemekler denetimden uzak olduğu için bu tip toplu zehirlenme olayları sık sık yaşanıyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2100, İŞÇİ, YEMEKTEN, ZEHİRLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı