Haber Detayı
13 Ağustos 2018 - Pazartesi 08:57
 
346 SOSYAL MEDYA HESABINA SORUŞTURMA
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "dolar kuru manipülasyonu ile olumsuz algı oluşturmayı hedef alan sosyal medya" hesapları hakkında soruşturma başlattı.
ASAYİŞ Haberi
346 SOSYAL MEDYA HESABINA SORUŞTURMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamasında “Türkiye Cumhuriyeti Devletine yönelik; 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güçler tarafından gerçekleştirilen, Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal barışını, iç huzurunu, birliğini ve ekonomik güvenliğini hedef alan ekonomik saldırılar kapsamında; bu amaca hizmet eder mahiyette her türlü yönlendirici haber, yazılı ve görsel yayın, operasyonel amaçlı sosyal medya hesapları ile birlikte, ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında, TCK’nın, bankacılık Kanunu, SPK mevzuatı ve ilgili kanun maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının da benzer bir soruşturma başlattığı bildirilldi.

 

EMNİYET: 346 SOSYAL MEDYA HESABI HAKKINDA ADLİ TAHKİKATA BAŞLANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü, 346 sosyal medya hesabı hakkında adli tahkikata başlandığını açıkladı.

 

EGM'nün konuyla ilgili yaptığı açıklam şu şekilde

 

“Son günlerde ülkemiz ekonomisine yönelik dolar kuru manipülasyonu ile olumsuz algı oluşturmayı hedef alan sosyal medyada yapılan paylaşımlar Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca takip edilmekte ve gerekli yasal işlemler hassasiyetle yürütülmektedir. Sosyal medya üzerinden dolar kur yükselişini provoke edici ve algı oluşturacak şekilde 07.08.2018 tarih itibariyle paylaşım yapan 346 sosyal medya hesabı tespit edilmiş, konu ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 346, SOSYAL, MEDYA, HESABINA, SORUŞTURMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı