Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 19:21
 
ACI HABERİ BAŞBAKAN VERDİ AFRİN'DE 3 ŞEHİT
Başbakan Binali Yıldırım, Afrin’de el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 3 askerin şehit olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
ACI HABERİ BAŞBAKAN VERDİ AFRİN'DE 3 ŞEHİT

Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Projesi (EYDEP) Lansman Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, "Zeytin Dalı harekâtı başarıyla tamamlandı. Şu anda temizlik yapılıyor. Maalesef teröristler giderken sağı solu EYP ile her tarafı tuzaklamışlar. Bunların temizliğini yaparken kayıplarımız da oluyor. Bugün 3 şehidimiz var. EYP temizliği yaparken şehit oldular." dedi. 


TSK'DAN AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan açıklamada ise şöyle denildi:
"Zeytin Dalı harekâtı kapsamında, 22 Mart 2018 tarihinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda; üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."


Afrin bölgesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan askerlerin isimleri şöyle: Sözleşmeli Er Muhittin Çalışkan (22), Piyade Sözleşmeli Er Gökhan Güllü’nün (25) ve Piyade Sözleşmeli Er Hasan Kadir Demiral’ın (23).

Kaynak: Editör:
Etiketler: ACI, HABERİ, BAŞBAKAN, VERDİ, AFRİN'DE, 3, ŞEHİT,
Yorumlar
Haber Yazılımı