Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 11:46
 
AK PARTİ'DE KULİSLER MUSTAFA ARSLAN'I İŞARET EDİYOR
AK Parti kulislerinde yer alan bilgilere göre Buca için 3 isim belirlendi ve 3 isim arasında öne çıkanda AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan oldu.
SİYASET Haberi
AK PARTİ'DE KULİSLER MUSTAFA ARSLAN'I İŞARET EDİYOR

Cihan Erkut - Buca’da 2019 Mart seçimleri oldukça hareketli geçecek. AK Parti’nin aday belirleme stratejisi, partinin saha çalışmalarında olduğu gibi derinden ve kapalı kapılar ardında sürüyor.

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün Buca’daki danışma kurulunda kuruduğu cümleler hala hafızalardaki yerini koruyor.

 

Başkan Şengül danışma kurulunda şu cümleleri kurmuştu.

 

“Buca’mıza disiplin, birlik, beraberlik yakışır. Yeni süreçte genel merkezin aldığı karar var. Buca’da sakın ha kimse aday adayı olarak çıkmasın, çalışmalara başlamasın. Önce bizimle paylaşsın.” 

 

Bu cümlelerden anlayacağımız gibi AK Parti adaylarını masa başında, istişare görüşmeleri sonrasında karar verecek.

 

AK Parti kulislerinde yer alan bilgilere göre Buca için 3 isim belirlendi ve 3 isim arasında öne çıkanda AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan oldu.

 

AK Parti’nin aday belirlemedeki kriterleri arasında iş dünyasında başarılı olmuş, yöneticilik kabiliyeti olan kişiler bir adım önde olacak.

 

Uzun yıllardır dış ticaretle uğraşan ve fabrikasında yüzlerce işçi çalıştıran Mustafa Arslan, başarılı bir iş adamı olduğunu kendi işiyle ispatladı. Arslan’ın yöneticilik kabiliyeti ise 3 yıldır yürüttüğü ilçe başkanlığı ile tasdik edildi.

 

Buca’nın büyüklüğü ve kapasitesinin farkında olan Mustafa Arslan, Buca’yı bir il gibi düşünüp mahalleri ise ilçe olarak tasarladı. Her mahallede başkan yönetim kurulu oluşturan Başkan Arslan Buca’yı bu ağ yöntemi ile ördü. Her mahallede temsilcilik açan Arslan mahallenin sorunlarını dinlemek için ilçe binasına gelmesini beklemeden, kendi mahalle temsilciliklerine giderek yerinde tespit yapıyor.

 

AK Parti’de genel merkezin belirlediği tek aday ile ilçe başkanlığı seçimi yapılırken Mustafa Arslan kendine rakip olmak isteyenlerinde seçime girmesi için uğraştı. Nitekim seçime rakibini de dahil edip yüksek bir farkla sandıktan çıkarak, rüştünü ispat ett. Arslan, örgüt desteğini oldukça yukarı çıkardı ve partinin dinamiğini harekete geçirdi.

 

İlçe Başkanlığı profili dışına çıkarak Buca’nın sorunlarına çözüm bulmak için Ankara’da da mesai harcayan Mustafa Arslan orada dikkatleri üzerine çekti. Bakan ve milletvekilleriyle yaptığı görüşmelerden sonuç alarak Buca’ya döndü.

 

2009-2014 yılları arasında da Buca Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görev yapan Başkan Arslan, verdiği emek ve Buca için samimi çalışma isteğinin partide hissedilmesi ile AK Parti’nin Buca Belediyesi Başkan Adayı olması hiç sürpriz olmayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ'DE, KULİSLER, MUSTAFA, ARSLAN'I, İŞARET, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı