Haber Detayı
23 Mayıs 2018 - Çarşamba 12:00
 
AŞIK VEYSEL'İN TORUNU İZMİR ADAYI
İYİ Parti İzmir milletvekili adayı ünlü Türk halk ozanı merhum Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer, İzmir'den aday oldu. Özer, dedesi Aşık Veysel'in ilk şiirini Mustafa Kemal Atatürk için yazdığını belirtti.
SİYASET Haberi
AŞIK VEYSEL'İN TORUNU İZMİR ADAYI

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in başdanışmanı olan ünlü Türk halk ozanı merhum Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer, İzmir 1'inci bölge 4'üncü sıradan aday gösterildi. 

 

İzmir'in önemli bir kent olduğunu, daha önce de İzmir'e geldiğini ve buradaki halkın kendisini kucakladığını dile getiren Çiğdem Özer, şunları söyledi: 

 

"İzmir gelip gittiğim bir bölge. İzmir benim için çok önemli ve ben burada çok rahat edeceğimi düşünüyorum. Rahatlıkla insanlarla iletişimde olacağıma ve onların da beni kucaklayacaklarına inanıyorum. Görevimi layığıyla yapacağım." 

'ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ İLE YETİŞTİM'

Doğan Haber Ajansı'na konuşan Çiğdem Özer, "Gençler hep Aşık Veysel'e ulaşsın diye çok çaba sarf ettim. Yıllardır da bunu yaptım, aile değerlerime hep sahip çıktım. Şehirli, modern, genç bir insan olarak bir bankada 22 yıl yöneticilik yaptım. Onun da büyük katkısı olacağına inanıyorum. İnsanlara dokunabilecek görevlerde, yerlerde oldum. Bunun da siyasette bana artı getirdiğini düşünüyorum. İletişim çok önemli. İzmir, modern bir şehir olduğu için, yabancı bir hayat olmadığı için çok rahat bir şekilde oradaki insanlarla kucaklaşacağıma canı gönülden inanıyorum" diye konuştu. 

 

Atatürkçü bir ailenin çocuğu olduğunu ve 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa, yaşa' diyen bir şehirden aday gösterildiğini vurgulayan Çiğdem Özer, "Bundan daha güzel bir şey olamaz. Atatürk ilke ve devrimleri ile yetiştim. Atatürkçülüğü savunan  bir ailenin çocuğuyum. Dedem de ilk şiirini Atatürk'e yazdı. İzmir'e geliyor olmak beni ayrıca heyecanlandırıyor" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AŞIK, VEYSEL'İN, TORUNU, İZMİR, ADAYI,
Yorumlar
Haber Yazılımı