Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 13:16
 
AZİZ KOCAOĞLU DEĞİŞİM İSTEĞİNİ TEKRARLADI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kocaoğlu "Ben değişimden yanayım. İmzaların toplanması, kurultayın toplanması, yerel seçime giderken bir yönetim değişikliği, bir kan değişikliği gerektiğine inanıyorum." dedi.
SİYASET Haberi
AZİZ KOCAOĞLU DEĞİŞİM İSTEĞİNİ TEKRARLADI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kocaoğlu olağanüstü kurultay tartışmalarına ve imza toplama hareketine ilişkin de açıklamalarda bulundu. 

 

Değişimden yana olan tavrını koruduğunu belirten Aziz Kocaoğlu, " En son 632 rakamını duydum. Hayırlı olsun. Ben değişimden yanayım. İmzaların toplanması, kurultayın toplanması, yerel seçime giderken bir yönetim değişikliği, bir kan değişikliği gerektiğine inanıyorum. Mevcut yönetimden ziyade gelecek yönetimin taze kanın gerektiğine inanıyorum. Ve mevcut yönetimden ziyade, gelecek yönetimin, taze kanın yerel seçimlerde daha başarılı olacağına inanıyorum." dedi. 

 

Kocaoğlu değişim isteğinde kişilerin değil ülke ve partinin önemli olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi.

"Kimseye karşı, kimse ile kişisel bir şeyim yok. Önemli olan ülke, önemli olan partidir. Gerisi, hepimiz teferruatız. Bugünkü genel başkan da, gelecek genel başkan da, bugünkü MYK da, gelecek MYK da, belediye başkanları da, milletvekilleri de, hepimiz teferruatız"

 

BAKANLARLA GÖRÜŞMEYE AYDIN ŞENGÜL İLE GİDECEK

Aziz Kocaoğlu 3 bakanlıktan randevu istediğini ve bu randevulara AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ü davet edeceğini açıkladı. 

Başkan Kocaoğlu, "3 bakandan randevu istedim. Çarşamba, perşembe ve cuma günü randevu verdikçe gideceğiz. İzmir'in konularını konuşacağız. Aydın Şengül'ü de davet edeceğim. Beraber gideceğiz. Orada bakacağız. Zaten birikmiş, bugüne kadar olmaması, beklemesi, bizim Ankara'ya gitmemizi gerektirmeyecek konulardı. İstediğimiz konular zaten olması gereken konular. " şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AZİZ, KOCAOĞLU, DEĞİŞİM, İSTEĞİNİ, TEKRARLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı