Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 12:47
 
BAŞKAN KONSERİ GENÇLERLE BİRLİKTE İZLEDİ
Buca Belediyesi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği konserde ünlü pop-rock grubu Gripin sahne aldı. Başkan Piriştina konseri gençlerle birlikte izledi.
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN KONSERİ GENÇLERLE BİRLİKTE İZLEDİ

Buca’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Gripin konser verdi. Cumhuriyet'in 95. yılı şerefine Buca Şirinyer Pazaryeri’nde düzenlenen konsere Cumhuriyet sevdalısı binler eşlik etti. Başkan Piriştina konseri gençlerle birlikte izledi. 

Cumhuriyet coşkusu tavan yaptı

Ellerinde Türk Bayrakları, kalplerinde Cumhuriyet coşkusuyla konser alanını dolduran on binlerce İzmirli,  Gripin Grubunun söylediği şarkılar ve muhteşem sahne performanslarıyla Cumhuriyete yakışır bir gece geçirdi. Albümlerinden seçme birbirinden güzel şarkılarını İzmirliler için seslendiren Gripin, sanat müziğinden arabeske birçok şarkıyı da yorumladı. Müzeyyen Senar’ın kendi sesinden “ Dalgalandım da duruldum” şarkısını da çalan gruba Bucalılar coşkuyla eşlik etti. Gribin Grubu’nun solisti Birol Namoğlu “ Her şeyin çaresi bulunuyor ama Atamızın yokluğuna çare bulamıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet“ dedi.


 

Piriştina, “Cumhuriyeti savunmaktan asla yılmayacağız”

Cumhuriyetin 95. Yıldönümünde tadına doyulmaz bir konser verip, müzik ziyafeti çeken Gripin Grubu, konseri Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile birlikte söylediği 10. Yıl marşıyla tamamladı.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,  “ Müzeyyen Senar’ın şarkısında diyor ya, ‘yüzlerce binlerce güzel sevdim diye’ , bizler de yüzlerce binlerce gördük ama biz ilk, en ve sonsuz olarak Selanik’te açılan o iki mavi gözü sevdik. Bizim bir tane liderimiz var, bir tane önderimiz var, bizim Mustafa Kemal Atatürk’ümüz var, sizler için kan döken şehitlerimiz gazilerimiz var. Ne olur bu mücadeleden vazgeçmeyin. Hep böyle aydınlık kalın, sanatla kalın. Göreceksiniz sizler oldukça, bu meydanlar böyle oldukça, biz asla bu mücadeleyi bırakmayız. Bugün meydanlarda, yarın sokaklarda, gerekirse cephelerde Cumhuriyeti savunmaktan asla yılmayacağız. En güzel bayramımız kutlu olsun” diye konuştu. Konser programı muhteşem havai fişek gösterisiyle sona erdi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, KONSERİ, GENÇLERLE, BİRLİKTE, İZLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı