Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 11:21
 
BU GENÇLİK MERKEZİNİN İÇİNDEN AĞAÇLAR GEÇİYOR
Modern, çağdaş ve son teknolojik donanımıyla dikkat çeken gençlik merkezi 3 ağaç korunarak inşa edilmiş. Öğrenciler ağaçların arasında ders çalışıyor.
EĞİTİM Haberi
BU GENÇLİK MERKEZİNİN İÇİNDEN AĞAÇLAR GEÇİYOR

Buca Belediyesi, üniversite kenti Buca'ya yakışacak 2. Gençlik Merkezini doğayla iç içe inşa etti. 

Buca'nın efsane siyasetçilerinden Işılay Saygın ismini taşıyan mekan öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlendi. Işılay Saygın Gençlik Merkezi'nde çamaşırhane, kütüphane, dinlenme ve eğlenme alanları bulunuyor.

Gençlik Merkezinin inşa edilirken mekan içerisinde kalacak 3 ağaç doğal yapısı bozulmadan korunmuş. Gençlerin zaman geçirdiği alanda yer alan iki ağacın etrafı koltuklarla çevrilmiş. Gençlik Merkezi'nin kantini içersinde yer alan 3. ağaçta dopru şekilde muhafaza edilerek korunmuş ve yapının içersine dahil edilmiş. 

IŞILAY SAYGIN GENÇLİK MERKEZİ'NİN ÖZELLİKLERİ

Işılay Saygın Gençlik Merkezi, 305 m2’si kapalı olmak üzere toplam 1.085 m2 alanda hizmet veriyor.

 

Gençlerin derslerinde ve araştırmalarında kaynak sorununu ortadan kaldıracak, yüzlerce kitabın yer aldığı çalışma alanı ve kütüphane merkezin önemli hizmetleri arasında yer alıyor.

Rahat, huzurlu ve sessiz bir ortamda ders çalışmak ve araştırmalarını yapmak isteyenlerin tercih ettiği 180 kişi kapasiteli çalışma bölümü, 8 bilgisayarla hizmet veren bilgisayar ve toplantı odası teknik derslerini yapmak isteyen öğrencilerin uğrak bölümü oldu.

Buca Belediyesi Işılay Saygın Gençlik Merkezi’nin dikkat çekici ve yoğun talep gören bir diğer ünitesi ise çamaşırhane. Günde ortalama 120 kişiye hizmet verebilecek makine ve teçhizatla donatılan çamaşırhanede 16 çamaşır, 16’da kurutma makinası bulunuyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, GENÇLİK, MERKEZİNİN, İÇİNDEN, AĞAÇLAR, GEÇİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı