Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 10:30
 
BUCA BELEDİYESİ ÖYKÜ ARİN İÇİN 2. DEFA KAN BAĞIŞLADI
Buca Belediyesi’nin Kızılay işbirliğiyle düzenlediği kan ve kök hücre bağışı kampanyası vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine tekrar düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
BUCA BELEDİYESİ ÖYKÜ ARİN İÇİN 2. DEFA KAN BAĞIŞLADI

Öykü Arin, henüz 3,5 yaşındayken lösemiye yakalandı. Türkiye’de her yıl lösemiye yakalanın bin 200’ü çocuk 4 bin 500 kişiden biri. Onun ve diğer lösemi hastalarının daha uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürebilme şansları, kemik iliği nakli için gönüllü olan donör sayısının artmasına bağlı.

Donörlük için verilen her bir örnek, sadece Öykü Arin için değil ilik nakli bekleyen bütün hastalar için sağlıklı yaşam şansını artırırken, Buca Belediyesi ülkemizin dört bir yanında düzenlenen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına destek verdi.   Buca Belediyesi’nin Kızılay işbirliğiyle düzenlediği kampanyaya belediye çalışanlarının yanı sıra yüzlerce duyarlı Bucalı vatandaş da akın etti.

 

Daha sonra vatandaşlardan gelen büyük talep üzerine ilçede ikinci kez kampanya düzenlendi. Belediye binası içinde Kızılay’a kan bağışında bulunup donör olmak isteyen vatandaşlar, bir kez daha ülkemizdeki duyarlılığı gözler önüne serdi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: BUCA, BELEDİYESİ, ÖYKÜ, ARİN, İÇİN, 2., DEFA, KAN, BAĞIŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı