Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 14:00
 
BUCA'NIN VEKİLİ KİM OLACAK
Hemen soruyorum. Buca’nın sorunlarını Ankara’da kim dillendirecek, kim Buca’nın işlerini takip edecek, kim Buca’nın yatırımlarını hızlandıracak, Kim Bucalının Ankara’daki sesi olacak!
GÜNDEM Haberi
BUCA'NIN VEKİLİ KİM OLACAK

Seçim dönemi sona erdi ve artık icraat zamanı. Türkiye’nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün bakanları açıkladı ve yeni hükümet resmen hayata geçmiş oldu.

 

Yeni mecliste ise 600 vekil yemin ederek görevlerine başladı. 600 vekilin 28’i İzmir’den ve o 28’in 14’ü bizim bölgeden.

 

Baştan belirteyim “Onlar İzmir vekili neden Buca özelinde olsunlar” diye düşünmeyin. Buca’daki seçmen sayısı İzmir’in yüzde onundan fazla. Yani oranla hesaplarsak Buca’ya en az 3 vekil düşüyor. (İzmir’in seçmen sayısı 3 milyon 309 bin. Buca’daki seçmen sayısı 359 bin 776)

 

14 vekil arasında Buca çıkışlı bir isim olmaması elbette ki bizleri üzmüştür ancak geriye değil ileriye bakmamız gerekiyor.

 

Bu 14 vekilden sayın Binali Yıldırım Meclis Başkanı olacağından enerjisini İzmir’e ne kadar ayırabilir şüpheli…

 

Geriye kaldı 13 vekil. Birinin Buca sorunları ilgilenmesi gerekiyor ve Buca’nın buna acil ihtiyacı var. İzmir’in en büyük ilçesi, İzmir’in yükünü çeken cefakâr kent Buca’dır.

 

Buca’nın trafik, işsizlik, yatırım ve plansız büyüyen yapısına bir çözüm bulmak gerekiyor. Bu çözümlerde Menderes Caddesindeki Belediye binasında değil, TBMM’deki kulislerde çözülüyor.

 

Hemen soruyorum. Buca’nın sorunlarını Ankara’da kim dillendirecek, kim Buca’nın işlerini takip edecek, kim Buca’nın yatırımlarını hızlandıracak, Kim Bucalının Ankara’daki sesi olacak!

 

Bunun için iki adayım var.

 

Yazının devamı için aşağıdaki linki tıklayınız

http://gunaydinbuca.com/yazar-buca-nIn-vekili-kim-olacak-52.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: BUCA'NIN, VEKİLİ, KİM, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı