Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 11:15
 
BUCASPOR'DAN ESKİ YÖNETİME SERT TEPKİ
Bucaspor'un geçen sezon Medipol Başakşehir altyapısına gönderdiği Muhammet Arslantaş, yeni kulübüyle 4.5 yıllık profesyonel sözleşmeye imzalaması ve bundan Bucaspor'un sadece 45 bin TL kazanç elde etmesi kulüpte infial yarattı.
GÜNDEM Haberi
BUCASPOR'DAN ESKİ YÖNETİME SERT TEPKİ

Bucaspor geçen sezon alt yapısından yetiştirdiği Muhammet Arslantaş'ı bir muvaffakatname vererek Medilpol Başakşehir'e gönderdi. 

 

Dönemin Samsun Valisi ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü'nün araya girmesi ile oyuncu bedelsiz olarak Medipol Başakşehir alt yapısında oynamaya başladı. 

 

Geçtiğimiz günlerde Muhammet'in Başakşehir ile profesyonel sözleşme imzalaması ile Bucaspor'un futbolcu üzerindeki hakkı neredeyse sıfıra indi. Bucaspor alt yapısında 3 yıl eğitim alan Muhammet Arslantaş için Bucaspor'un kasasına sadece yetiştiricilik bedeli olan 45 bin TL girecek. 

Bu paranında kulüpte alacaklı olarak sıra bekleyen isimlere gidecek olması kulübün hiç bir gelir edememesine neden oldu. Bucapor tarafından yapılan konuyla ilgili bir açıklama yapılarak eski yönetime sert tepki gösterildi. 

 

İşte o açıklama

 

İncelemelerimiz sonucu 05.09.2014 tarihinde Trakya Fener Spor altyapısından Bucaspor'umuzun altyapısına dahil ettiğimiz Muhammet Arslantaş isimli futbolcunun üstün başarısına rağmen 05.09.2016 tarihine kadar Bucaspor kulübümüzdeki dönemin yöneticileri tarafından profesyonel yapılmadığı, futbolcunun amatör lisansıyla 29.08.2017 tarihinde ''bedelsiz'' olarak Medipol Başakşehir Futbol Kulübü'ne imza attığı görülmüştür.

 

Yapılan araştırmalar ve geçmiş yöneticilerden alınan bilgilere göre adı geçen futbolcunun transferi ile ilgili üst kademelerden isimlerin devreye girerek futbolcunun bedelsiz gidişine dair Bucaspor'un o dönemki yöneticilerine baskı yaptığı ve karşılaştığımız bilançoda dönemin Bucaspor yöneticilerinin kriz yönetmekten ve Bucaspor için çabalamaktan ne kadar aciz oldukları da bu vesileyle görülmüştür. Kulübümüzün bu amatör zihniyetle yönetilmesinin bir sonucu olarak adı geçen futbolcudan iddia edebileceği tek hak "45.000 ₺'' yetiştiricilik bedeli olacaktır.

 

Görünen bilançoda ve eski belgeler incelendiğinde, bu eski yöneticilerin Bucaspor Kulübü Derneği'ni yönettikleri dönem içinde bilerek ya da bilmeden yaptıkları hatalar kulübümüzü büyük bir para ve marka değeri kaybına uğratmış ve etkileri devam etmektedir. Bu şahısların kulübün kasasına kendi adlarına yazdıkları "alacaklarını" ellerini vicdanlarına koyup sorgulamaları şahsiyetleri ve şerefleri adına en doğru yaklaşım olacaktır.

 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BUCASPOR'DAN, ESKİ, YÖNETİME, SERT, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı