Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 12:55
 
CEMİL ŞEBOY ADAY DEĞİLİM DEDİ VE O İSMİ İŞARET ETTİ
Buca Belediyesi eski Başkanı Cemil Şeboy yeni dönemde aday olmayacağını ve aday olarak destekleyeceği ismin Adnan Öztekin olduğunu açıkladı. Bu konu hakkında açıklama yapan Adnan Öztekin, “Cemil abinin beni işaret etmesiyle gurur duydum. Efsane başkanın adayı olmak büyük sorumluluktur.” dedi.
GÜNDEM Haberi
CEMİL ŞEBOY ADAY DEĞİLİM DEDİ VE O İSMİ İŞARET ETTİ

31 Mart yerel seçimlerine giderken bir çok isim başkanlık yarışına girdi. Buca'da AK Parti cephesinde de hareketli dakikalar yaşanıyor. 

 

Yapılan seçim anketlerinde Cemil Şeboy isminin hala yüksek oranlarla çıkması gözlerin eski başkana dönmesine neden oldu.3 dönem Buca Belediye Başkanı ve 1 dönemde milletvekilliği yapan Cemil Şeboy yaklaşan yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

“TEKLİF GELSE BİLE KABUL ETMEM”

Gündeme Bakış’tan Halil İbrahim Güler’e açıklama yapan Cemil Şeboy, ““Adaylık düşünmüyorum. Anketlerden benim ismimin çıkması normal. 15 yıl belediye başkanlığı yaptık. Emekliye ayrıldım. Ailem de  istemiyor. Kendime vakit ayırmak istiyorum. Teklif gelse bile kabul edemem. Ben artık ağabeylik yapacağım” dedi.

 

ŞEBOY ADNAN ÖZTEKİN’İ İŞARET ETTİ

Teklif gelmesi halinde bile bunu kabul etmeyeceğini açıklayan Cemil Şeboy, Buca Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Öztekin’i işaret etti.

Cemil Şeboy, “Adnan Öztekin benim profilimde bir isim. Onunla seçim alınabilir. Her kesimden oy alır. Benim yapımda bir isim. SODEP’ten de aday olmuştur. İki dönemdir meclis üyeliği bir isim” dedi.

Günaydın Buca'ya konuşan Adnan Öztekin ise Cemil Şeboy’un kendi ismini vermesinin büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyledi. Öztekin adaylık konusunda Cemil Şeboy'un desteğini almanın büyük bir sorumluk olduğuna dikkat çekerek şunlar söyledi. 

 

Cemil Şeboy benim mahalleden abimdir. Abimden böyle bir görüş gelmesi benim için büyük bir övünç kaynağıdır. Cemil abi gibi baba tarafından Bulgar anne tarafından Selanik göçmeniyim. Göçmenlerin evladıyız. İki dönem meclis üyeliği yaptım. Bucalılar onlara nasıl sahip çıktığımı biliyor. SODEP gençlik kollarında başladım ve o dönem SHP’nin demokratik güç birliği vardı. Sol partilerin o dönem burada belediye başkan adayı oldum. Bundan dolayı soldaki arkadaşlar desteğini veriyor. Bucalıların, göçmenlerin, soldan geldiğimiz için soldan. CHP’de de bir dönem siyaset yaptım. Orada da arkadaşlarımız var. Cemil abi bu tahlili yaptıktan sonra beni aday göstermesi çok önemlidir. Halef selef ilişkisi konusunda liderleri eleştiririz kimseyi yetiştirmediler diyerek. Cemil abi bunu başardı. Bir halef yetiştirdi. Halef selef ilişkisi içinde olmaktan dolayı çok mutluyum. Aday gösterilirsem de Cemil abi ile beraber olacağız. O bizim büyüğümüz, abimizdir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEMİL, ŞEBOY, ADAY, DEĞİLİM, DEDİ, VE, O, İSMİ, İŞARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı