Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 10:54
 
ÇİĞLİ’DE ATATÜRK AYIBI!
Utku Gümrükçü'nün Çiğli’nin değişik yerlerine asılan ve üzerinde; "Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim" ifadelerinin yer aldığı afiş ve panolar, Çiğli Belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.
GÜNDEM Haberi
ÇİĞLİ’DE ATATÜRK AYIBI!

Atatürk fotoğrafının ve CHP logosunun yeraldığı, Utku Gümrükçü tarafından Çiğli’nin değişik yerlerine asılan ve üzerinde; "Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim" ifadelerinin yer aldığı afiş ve panolar, Çiğli Belediye ekipleri tarafından kaldırılmasına Atatürkçü Düşünce Derneği’nden tepki geldi.

ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Başkanı Mustafa Gürkan tarafından yapılan açıklamada “ülkemizde Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşlarının gerçekleştirdiği devrimlere ve Cumhuriyet Değerlerine yapılan saldırılar çok farklı boyutlara ulaştı. Bir üyemiz tarafından asılan ve üzerinde ‘Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim’ yazılı pankartların belediye ekipleri tarafından söküldüğünü üzülerek öğrendik. Bu afişleri söktüren yetkililere sesleniyorum: “Atamızın açtığı yolda, gösterdiği hedeflere durmadan yürüyeceğime and içerim” diyen bir ADD üyesinden neden rahatsız oldunuz? Bu afişlerin kaldırılmasını Atamızın aziz anısına bir saygısızlık olarak görüyor ve şiddetle kınıyorum” dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇİĞLİ’DE, ATATÜRK, AYIBI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı