Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 12:27
 
ÇOCUK BAŞKAN 'BABALARIN ALIM GÜCÜNÜ ARTTIRMAK İSTERDİM'
CHP Buca İlçe Başkan Kasım Akdağ, koltuğunu Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi 13 yaşındaki Efe Tamaz'a devretti. Tamaz ifadeleri ise çocukların gündeminde de ekonominin olduğunu gösterdi.
GÜNDEM Haberi
ÇOCUK BAŞKAN 'BABALARIN ALIM GÜCÜNÜ ARTTIRMAK İSTERDİM'

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yıl kutlamalarında koltukları çocuklara devretme geleneği devam ettirildi. 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Buca İlçe Başkan Kasım Akdağ, koltuğunu Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi 13 yaşındaki Efe Tamaz'a devretti. 

Heyecanlı olduğu gözlenen Efe Tamaz, “Bugün bildiğimiz üzere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bizlere bu günü armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyor ve özlüyorum” dedi.

 

"YETKİM OLSA..."

Efe Tamaz yeşil alanların azlığına dikkat çekerek şunları söyledi

“ Eğer ülkemde birşeyleri değiştirme gücüm yetkim olsaydı öncelikle çarpık kentleşmenin önüne geçmek isterdim. Taş yığınlarından oluşan binaların arasında çocuklar için yeterli bir oyun alanı yeşil alan yok. Şehirlerde yeşil alanlar ve parklar planlardım. Böylece tüm çocuklar özgürce koşup oynayabilirdi. Sokak arkadaşlığını da yaşayabilirdik”. 


"BABALARIN ALIM GÜCÜNÜ ARTTIRMAK İSTERDİM"


Türkiye’de en büyük sorunun işsizlik olduğuna dikkat çeken Efe Tamaz, “En büyük hayalim ülkemdeki işsizlik sorununa çözüm bulmaktır. Uzun yıllar derslerini çalışmış okumuş başarılı olmuş kişilerin elinden tutarak üretime yönlendirirdim. Üretim olmadan kalkınma olmaz.  Gençlerin önünün açarak sanayi, tarım, eğitim gibi birçok toplumsal alanda ülkemize taze kan can gelmesini sağlardım. Ülkemizin refah düzeyini yükseltmek anne babaların alım gücünü arttırmak isterdim” diye konuştu.

 

"YETENEKLERE GÖRE KURSLAR"

Çocuklara yönelik hayallerini anlatan Tamaz son olarak boş zamanların değerlendirilmesine dikkat çekti; “Çocukların yetenek ve becerilerini dikkate alıp bu yönde kurslar ve sosyal aktivitilere yönlenmesi gerekiyor. Hem ders yılı hem de yaz tatillerinde boş zamanlar büyük önem taşıyor. Hobilerimiz bizi geliştiriyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUK, BAŞKAN, 'BABALARIN, ALIM, GÜCÜNÜ, ARTTIRMAK, İSTERDİM',
Yorumlar
Haber Yazılımı