Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 14:48
 
DEPREMİN BİLANÇOSU BELLİ OLDU
Bugün Denizli Acıpayam merkezli gerçekleşen 5.5'lik depremin geride bıraktığı hasar ürküttü. Civar illerden de hissedilen ve can kaybının yaşanmadığı depremde Denizli'de 50'ye yakın binada hasar olduğu ortaya çıktı
YAŞAM Haberi
DEPREMİN BİLANÇOSU BELLİ OLDU

Bugün Denizli Acıpayam merkezli 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Aydın, Burdur, İzmir, Antalya ve yakın çevrede hissedildi. Depremin ardından bölgede 28 artçı sarsıntı oldu. Acıpayam ve çevresindeki köylerde 50'ye yakın binada hasar olduğu belirtiliyor. Can kaybı yaşanmazken, üç kişi yaralandı. İlçede eğitime bir gün ara verildi.

 

3 KİŞİ YARALI, 30 EV YIKILDI
Denizli Valiliği, Acıpayam ilçesinde meydana gelen depremle ilgili yazılı açıklama yaptı. "Bazı mahallelerdeki evlerde çatlaklar ve baca yıkılmaları oluştu. Yine bazı mahallelerde ahırlar yıkıldı ve 2 büyükbaş hayvan telef olmuştur. Alaattin, Kurtlar ile Oğuz mahallelerindeki 3 camimizde hasar oluştuğu tespit edilmiştir. Hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Meydana gelen depremde can kaybı yaşanmamış olup, 3 vatandaşımız hafif yaralanmıştır. Valiliğimiz koordinasyonunda, ilgili tüm kurumlarımız eşgüdüm içerisinde çalışmakta ve ortaya çıkan ihtiyaçlar anında giderilmektedir. Acıpayam ilçesindeki okullarımız tatil edilmekle birlikte, il merkezinde eğitim devam etmektedir."

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEPREMİN, BİLANÇOSU, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı