Haber Detayı
23 Ekim 2018 - Salı 12:16
 
DEVLET BAHÇELİ: MHP SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARI İLE GİRECEK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında AKP ile yaptıkları ittifakın sona erdiğini ilan etti.
SİYASET Haberi
DEVLET BAHÇELİ: MHP SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARI İLE GİRECEK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında AKP ile yaptıkları ittifakın sona erdiğini ilan etti. Son dönemde MHP'nin af teklifi ve Danıştay'ın Öğrenci Andı kararı konusunda yaşanan gerilimlerin ardından Bahçeli, "Bu kronik süreci uzatmanın alemi yoktur. Yerel seçimler için gherhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız, niyetimiz artık kalmamıştır" dedi.

 

Bahçeli, "31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz aşamada artık kalmamıştır." dedi.

 

Bahçeli’nin meclis parti grubu toplantısındaki konuşmasından satır başları,

 

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilişkilendirilen Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi'nin Türkiye'yi terk etmesine izin verilmesine de tepki gösteren Bahçeli, ABD'li rahip Andrew Brunson'ın ABD'ye gidişini örnek göstererek, "Başkonsolos tıpkı papaz gibi elini kolunu sallayarak nasıl ülkesine dönebilmiştir? Kaçması ve bunun da seyredilmesi yanlıştır, skandaldır" dedi.

 

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Bahçeli'nin açıklamalarının öne çıkan bölümleri şöyle:

 

-İçinden geçtiğimiz belki de içinde kontrolsüzce sürüklendiğimiz bugünkü zamanlarda, insanlık 4. endüstri dönemini yaşamaktadır.

 

-Süper akıllı toplum aşamasına geçilse de muhatap kalınan sorunlar azalmamış bilakis artmıştır.

 

-İhanet taltif görürken sadakat telin edilmektedir.

 

-Bugün İslam toplumları akıl, ahlak ve merhametten uzaklaşarak kahredici bir yozlaşmanın pençesine düşmüşlerdir. Empati ve erdem damarları kurumuştur.

 

-Bu teklifi cezaevleri boşalsın diye vermedik. Kanayan, kangrene dönmesi an meselesi olan bir yaraya parmak bastık. Cezaevi şartlarını gündeme taşıdık. Muhtemel kalkışma ve çatışmalara dikkat çektik. Risk ve tehlikelere vurgu yaptık. Çok şey mi istedik? Konuşmayalım mı, düşünmeyelim mi, kaygılanmayalım mı, görüşlerimizi dile getirmeyelim mi?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVLET, BAHÇELİ:, MHP, SEÇİMLERE, KENDİ, ADAYLARI, İLE, GİRECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı