Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 12:57
 
DURAK GİTTİ DOLAP GELDİ
Cihan Erkut - Buca’nın en işlek caddesi olan Menderes Caddesi’nde geçtiğimiz haftalarda önemli bir değişiklik yapıldı. Küncü Fırın'ın önündeki dıurak ileriye alındı ve durağın olduğu yere Küncü Fırın'ın dolapları geldi.
GÜNDEM Haberi
DURAK GİTTİ DOLAP GELDİ

Cihan Erkut - Menderes Caddesinin en hareketli sokağı olan 138 sokak (Öğretmenler Evleri Sokağının) paralelindeki durak özellikle öğrenci ve vatandaşlar için kolaylık sağlıyordu. 

Küncü Fırın’ın önünden kaldırılan durak ise 200 metre ilerideki bir yere taşındı. Durak yerinde yapılan değişiklikle kaldırım rahatladı mı? Kaldırımda değişen bir şey olmadı ve durağın yerine Küncü Fırın’ın dolapları geldi.

Kaldırımı dolaplar ile çeviren Küncü Fırın kendisini bahçe oluşturdu. Dolapların arkasına masalar koyan Küncü Fırın, Menderes Caddesi’nde bir bahçeye sahip oldu.

 

Küncü Fırın’ın önündeki durak yerinin değişmesi konusunda (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) UKOME’de bu kararın alınması sırasında kimlerin devreye girdiği konusunda bazı isimler öne çıkıyor. Buca Belediye meclis üyelerinden bazı isimlerin bu kararın alınmasında rol oynadığı belirtiliyor. 

 

Kimler bu karar için devreye girdi ? Küncü Fırın yer için işgaliye bedeli ödüyor mu ? 

İşgaliye bedeli durağın gidişinden önce mi yoksa sonra mı belirlendi ?

UKOME'nin kararına bir ek yazı iliştirelen bu karar neden daha önce alınmadı ?

Ek yazı ile iliştirilen bu kararın alınmasındaki kimler rol oynadı ?

 

Bu sorular cevap arıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DURAK, GİTTİ, DOLAP, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı