Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 17:27
 
EĞİTİM ÜCRETSİZ HİZMET ÖDÜLLÜ
Roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Göksu Mahallesi’nde ücretsiz hizmet veren Buca Belediyesi Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi önce model şimdi de ödüllü oldu.
EĞİTİM Haberi
EĞİTİM ÜCRETSİZ HİZMET ÖDÜLLÜ

İnsana dokunan, insan odaklı belediyecilik anlayışıyla hizmet veren Buca Belediyesi’nin roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Göksu Mahallesi’nde hizmet açtığı Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi yoğun ilgi görüyor. Donanım ve kurslarıyla roman vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap veren Atölye’nin sınıfları her gün genç yaşlı yüzlerce vatandaşa eğitim veriyor.

600 minik öğrenci ders alıyor

Kış dönemi kursları olarak ilk etapta  2-3-4-5-6 ve 7. Sınıf öğrencileri için ders desteği kursları başlatan Merkez, 8’nci sınıf öğrencileri için de LGS’ye hazırlık kursları düzenliyor. Kurslara bölge halkından yaklaşık 600 öğrenci katılarak ücretsiz eğitim desteği alıyor.  Okuma yazma bilmeyen roman vatandaşlar için de birinci ve ikinci kademe okuma yazma kursları organize eden Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi Kasım ayında sınıflarını açmayı planlıyor.

SODEM ödüllü Atölye

Kısa zamanda Roman vatandaşların içinden çıkmak istemedikleri cazibe merkezi haline gelen Atölye, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin fonksiyonları ve donanımıyla model aldığı merkez olurken, SODEM tarafından da ödüle layık görüldük. Bu yıl ikincisi düzenlenen Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yerel Yönetimler Ödülleri’nde  başarılı çalışmalar arasına giren Atölye, eğitim, gençlik ve spor branşında hayata geçirilen projeler arasında ödüle layık görüldü. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina anlamlı ödülü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİM, ÜCRETSİZ, HİZMET, ÖDÜLLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı