Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 12:10
 
ERCAN TATI BAŞKANLIK İÇİN YENİDEN ADAY
Buca Belediyesi eski Başkanı Ercan Tatı, yeniden demek için CHP Buca’ya Belediye Başkanlığı için başvuruda bulundu. Tatı'nın adaylık başvurusunu Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ aldı.
SİYASET Haberi
ERCAN TATI BAŞKANLIK İÇİN YENİDEN ADAY

Cihan Erkut - CHP’de partiye adaylık başvurularında son iki güne girilirken dikkat çeken isimlerde dosyalarını teslim etmeye başladı.

Buca Belediyesi eski Başkanı Ercan Tatı, yeniden demek için CHP Buca’ya Belediye Başkanlığı için başvuruda bulundu. Tatı adaylık başvurusu için geldiği ilçe binasında giydiği takım elbise dikkat çekti. Ercan Tatı başkanlığı Levent Piriştina'ya devrettiği gün giydiği takım elbiseye benzer bir takım elbise tercihi yaparakda bir mesaj verdi. 

"BELEDİYENİN BİZDE OLDUĞU YERDE DAVULLU ZURNALI AÇIKLAMA YAPMAM”

İlçe binasında başkan Kasım Akdağ ve ilçe yöneticilerinin eşlik ettiği Ercan Tatı bir açıklama yaptı. Tatı, kim aday gösterilirse gösterilsin ondan en az 1 oy fazla alacağına dikkat çekerek şunlaru söyledi. “Biz CHP olarak 40 yıl burada iktidar görmemiştik. Burada iktidar AK Parti'yken belediye başkanı olacağım diye yola çıkmıştım. Allaha şükür şimdi CHP iktidarı var. Bizim belediye 40 metre yakınken davullu zurnalı açıklama yapmanın yalnış olduğunu düşünüyorum. Sıkıntılı bir seçim olacak. 36-37 AK Parti MHP birlikteliği var. Yetki bana verilirse hiç kimseye gitmeyeceğim. Yetkiyi aldığım an ilçe başkanımı arayıp yetkiyi aldım diyip onunla görüşeceğiz. Geldiğimiz zamanda evet arkadaşlar nerede kalmıştık demek için yola çıktım. Ben CHP'liyim. Kimsenin bunu ölçmeye tartısı yetmez.” 

2009-2014 yılları arasında Buca Belediye Başkanlığı yapan Ercan Tatı geçtiğimiz dönem görevi mevcut baikan Levent Piriştina’ya devretmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERCAN, TATI, BAŞKANLIK, İÇİN, YENİDEN, ADAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı