Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 17:15
 
EREN ERDEN TAHLİYE EDİLDİ
Kapatılan Karşı Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem için adli kontrolle tahliye kararı verildi
SİYASET Haberi
EREN ERDEN TAHLİYE EDİLDİ

Kapatılan Karşı Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem için adli kontrolle tahliye kararı verildi. 

 

Savcı, Erdem’in "örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" ve "gizliliğin ihlali" suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsini istenmişti.

 

Bugünkü duruşmada neler yaşandı?

T24'te yer alan habere göre  Çağlayan'da bulunan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 12 sanıklı davada Eren Erdem, SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmada ayrıca biri tutuklu 4 sanık daha hazır bulundu. 


Duruşmada tanıkların dinlenmesinin ardından söz alan duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında "Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek", ve "Gizliligin ihlali" suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsi talep edildi. Firari sanıkların dosyaları ayrılması talep edilen mütalada, bazı sanıkların beraati, bazı sanıkların ise cezalandırılması talep edildi. Duruşma sanık ve avukatların esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanlarının alınmasıyla devam etti.

Mahkeme, Eren Erdem'in adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EREN, ERDEN, TAHLİYE, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı