Haber Detayı
17 Eylül 2018 - Pazartesi 13:05
 
EVİNİ ARABASINI TARADILAR
Bayındır’da meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çiftlik evi tarandı. Olay esnasında evde çocuklar vardı.
ASAYİŞ Haberi
EVİNİ ARABASINI TARADILAR

Olay geçtiğimiz Cuma günü Bayındır Çayiçi Mevkii’nde Necati Güçtekin adlı vatandaşa ait çiftlik evinde meydana geldi. Sabah saatlerinde yoldan eve doğru av tüfeğiyle 5 el ateş eden şahıs ya da şahıslar daha sonra olay yerinden kaçtılar. Mermilerden bazıları park halindeki kamyonete bazıları da prefabrik evin duvarına isabet ederek evin içine girdi. Olay esnasında Necati Güçtekin’in eşi ve 3 torunu da evdeydi.

HARAÇ İDDİASI

Olayın ardından konuşan mağdur Necati Güçtekin, çarpıcı iddialarda bulundu. Bazı şahısların bundan yaklaşık 1 ay önce kendisinde 150 bin lira haraç istediğini söyleyen Güçtekin, bu parayı vermediği için 2 hafta önce park halindeki aracının lastiklerinin kesildiğini belirtti. Güçtekin, “Bayındır’da mafya yapılanması çabasında olan bu şahıslar, 17-18 yaşındaki gençleri kullanarak insanlardan haraç topluyorlar. Jandarmanın ve polisin bu çeteyi acilen çökertmesi lazım.” dedi.

 

Olay üzerinde titizlikle çalışan jandarma soruşturma başlattı.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: EVİNİ, ARABASINI, TARADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı