Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 10:03
 
İSMAİL BEKİROĞLU'NUN KENDİ SEÇİMİ
Cihan Erkut - Bekiroğlu'nda, bakalım yine ofisinden çıkıp Şirinyer'de tur mu atacak yoksa Barış Mahallesi, Kozağaç, Adatepe, Kuruçeşme ve Çamlık'a da çıkacak mı? Ve Bekiroğlu’nun gerçek oyu işte bu seçimde ortaya çıkacak.
SİYASET Haberi
İSMAİL BEKİROĞLU'NUN KENDİ SEÇİMİ

Cihan Erkut  - CHP’nin aday seçimleri son dönemde İzmir’den İstanbul’a ve Şanlıurfa’ya kadar bir çok yerde rahatsızlık yarattı.

 

Beyoğlu’nda sol cenahtan ÖDP Genel Başkanı Alper Taş’ı aday gösterilirken, Urfa Siverek’te milliyetçi cenahtan Mehmet Fatih Bucak aday gösterildi. Bu aday yelpazesi parti içinde rahatsızlık yaratmış durumda.

 

Özellikle CHP’den aday olamayan isimlerin DSP’ye geçmeleri seçmen tabanında kırılmalara yol açabileceğini gösteriyor.

 

Buca’da da CHP’den aday gösterilmeyen İsmail Bekiroğlu DSP’ye geçerek adaylığını ilan etti.

 

30 yıla yakındır Buca siyasetinde yer alan Bekiroğlu, ANAP, MHP, Genç Parti, AK Parti, CHP ve son olarak DSP’de siyasete devam edecek.

 

Her gün sokaklarda olan ve kendine has çalışma stili ile vatandaşlarla kucaklaşan Bekiroğlu, bu seçimin kırılma noktası olacak. 

 

Bekiroğlu potansiyel olarak tüm parti seçmenlerine hitap ediyor. 30 yıllık siyasi geçmişiyle partiler üstü bir konuma yer alan Bekiroğlu belki de rüştünü ispatlamak için en iyi fırsatı yakaladı.

 

Bugüne kadar içinde yer aldığı partilerin her zaman oy potansiyeli vardı ancak DSP’nin Buca’da yüzde 1 bile oyu yok.

 

Bekiroğlu’nun alacağı her oy onun siyasi hayatının da nişanesi olacak. Bekiroğlu’nun gerçek oyu işte bu seçimde ortaya çıkacak.

 

Dün Çevik Bir Meydanı’ndaki Bekiroğlu mitingine katılım düşüktü. 500 kişi vardı vardı yoktu. Sonuçta meydan dolmamaıştı. Sahnedeki konuşmasına kırgın ve küskün olduğunu çokça belli eden İsmail Bekiroğlu kendine yapılan yanlışın Bucalılar tarafından affedilmeyeceğini söyledi.

 

Bekiroğlu belediyelerde çalıştığı dönemde kimseyi kırmadığını ve yardımcı olmadan geri göndermediğini söyledi. Yani hatır vurgusu yaptı.

 

Şimdi sıra Bekiroğlu'nda, bakalım yine ofisinden çıkıp Şirinyer'de tur mu atacak yoksa Barış Mahallesi, Kozağaç, Adatepe, Kuruçeşme ve Çamlık'a da çıkacak mı?

BEKİROĞLU OYU NEREDEN ALIR

İsmail Bekiroğlu’nun ağırlıklı olarak İyi Parti, CHP ve MHP tabanından oy alması bekleniyor. Bu oyun toplamı için yapılan çeşitli yorumlarda 4-5 bin diyende var 15 bin diyende.

 

Her ne kadar oy alırsa alsın Bekiroğlu, Millet İttifakını aşağıya çekeceği aşikar.

 

AK Parti’nin Buca’da kazanma ümitlerini yükselten Bekiroğlu’nun adaylığı yarışa oldukça renk katmışa benziyor.

 

CHP’NİN KÜSKÜN SEÇMENİ DSP’YE GEÇER Mİ?

Daha önceki seçimlerde CHP seçmeni, HDP ve İyi Parti’yi meclise taşımak için “emanet oylar” dediğimiz tabirle damgayı CHP’ye vurmamıştı.

 

Şimdi de parti içindeki rahatsızlıklar, hizmetlerden memnun olmayanlar ve partiye ders vermek isteyenler oy tercihlerini DSP’den yana kullanabilir mi?

 

Hiç kuşku yok ki bu olabilir.

 

Eğer CHP, seçim tartışmalarını genel siyasette olduğu gibi ekonomi ve yaşam tarzı üzerinden yaparsa seçmenini koruyabilir, aksi takdirde beklentinin altında bir oy ile seçimi sonuçlandıracaklar. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSMAİL, BEKİROĞLU'NUN, KENDİ, SEÇİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı