Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 14:04
 
KILIÇ KENDİNİ ARAYANLARA MESAJ VERDİ
CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç kendini mecli üyeliği için arayan partililere mesaj verdi. Kılıç, "Ben milletvekiliyim listelerin hazırlanması ile ilgili bir örgüt görevim yok." dedi.
SİYASET Haberi
KILIÇ KENDİNİ ARAYANLARA MESAJ VERDİ

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç kendini mecli üyeliği için arayan partililere mesaj verdi. Kılıç görevin il, ilçe başkanları ve adaylarda olduğunu belirtti. 

Vekil Kılıç kriterleri, "emek, liyakat, temsilde adalet, genç- kadın ve engelli temsiliyeti ve o ilçede gerçekten ikamet ediyor olmak" diye sıraladı. 

İşte o açıklama

Meclis Üyeliği ile ilgili beni ilçelerden arayan yol arkadaşlarım; 


Ben milletvekiliyim listelerin hazırlanması ile ilgili bir örgüt görevim yok. Bu konudaki asıl görevli ve sorumlular il başkanı ve ilçe başkanlarıdır.Bana göre meclis üyeliği listeleri


İlçelerde;
1- Meclis grubuna başkanlık edecek İlçe Başkanı ( yöneticilerin ve yan kollarında görüşleri alınarak) 
2- Meclis grubu ile çalışacak Belediye Başkan adayı ortak görüş ve önerileri ile

 

Büyükşehire gidecek meclis üyeleri içinse;
1- İl başkanı ( yöneticilerin ve yan kollarında görüşleri alınarak) 
2- Büyükşehir Belediye Başkan adayının ortak görüş ve önerileri ile hazırlamalıdır.

 

Kriterler ise emek, liyakat, temsilde adalet, genç- kadın ve engelli temsiliyeti ve o ilçede gerçekten ikamet ediyor olmak olmalıdır. Bunun dışındaki örgüte tepeden müdahalelerin sağlıklı sonuç doğurmayacağına inanıyorum. Bu nedenle hiçbir ilçe için herhangi bir öneride bulunmayacağım. Temennim 2014 Yerel seçimlerinde meclis üyesi listelerinin hazırlanmasında yapılan hataların tekrar edilmemesidir. Tüm Meclis üyesi aday adayı arkadaşlarıma başarılar dilerken Martın Sonu Bahar olacak diyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KILIÇ, KENDİNİ, ARAYANLARA, MESAJ, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı