Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 12:42
 
KOZAĞAÇ'A GENÇ MUHTAR GELİYOR
Kozağaç Mahalle Muhtar Adayı Cavit Sağolalar, "Parkları ve sokakları kontrol edeceğim. Mahallemizde temizlik, ışıklandırma ve sağlık hizmeti konusunda daha fazla hizmet almasını sağlayacağım." dedi.
GÜNDEM Haberi
KOZAĞAÇ'A GENÇ MUHTAR GELİYOR

Buca’nın en büyük mahallerinde biri olan Kozağaç Mahallesinde muhtarlık yarışı yaşanıyor. Genç aday Cavit Sağolalar ise adaylar arasında en dikkat çekeni. Doğduğu günden bu yana mahallede ikamet eden ve sağlık sektöründe çalıştığından dolayı mahalle halkına her zaman yardıma koşan Cavit Sağolalar ile adaylık sürecini konuştuk.

“Doğduğumdan beri buradayım” diyen Cavit Sağolalar neden muhtar olmak istediğini anlattı.

“DAHA FAZLA HİZMET İÇİN YETKİ OLMASI LAZIM”

Daha fazla hizmet alabilmek için yetki almamız gerekiyor. Çünkü yetki olmadan bazı kapılar açılmıyor.

Ben ve azalarımın ikili ilişkileri çok iyi olduğu için mahalleme daha fazla hizmeti getireceğimi düşünüyorum. Siyasi parti ayırt etmeksizin her Bucalı ile insani ilişkilerimiz gelişmiş durumda.

Azalarım bu mahallenin en sevilen insanlarıdır. Esnaflık yapan ve mahallelinin içinden insanlardır. Onların gücü ile kazanacağıma inanıyorum. Ben göçmenim diye tek kutuplu kalmadım. Azalarım ülkemizdeki 7 bölgeyi de temsil ediyorum. Herkese hitap ediyoruz.

Seyfi Demirsoy Hastanesi’nde çalışıyorum. Mahalleye daha fazla hizmet verebilmek için aday oldum. Hastanede çalıştığımız için mahalleden kim olursa her zaman yardımına koştum. Bundan sonra muhtar olarak yanlarında olacağım.

“MASA BAŞINDA OTURMAKLA MUHTARLIK OLMAZ”

Genç olduğum için daha fazla enerji ile çalışacağım. Çünkü muhtarlık sadece masada oturup çıktı alıp vatandaşa vermekle olmuyor. Mahallenin sıkıntılarını belediye de ve büyükşehirde çözebilmek için temaslarınız olması gerekiyor.

Şimdiki muhtarımız bir partiye yakın diye eleştirmiyoruz ama diğer partilere gitmem diye bir durumumuz yok çünkü hizmet getirmek için çalışacağız.

Mahallemizde temizlik, ışıklandırma ve sağlık hizmeti konusunda daha fazla hizmet almasını sağlayacağım. Muhtarlık için daha önce aday olmuş kişilerde bize destek veriyor.

“MAHALLEYİ HER GÜN YÜRÜYEREK GEZECEĞİM”

Her sabah bir kahvede çay içip mahalleli ile bir araya geleceğim, mahalleyi her gün yürüyerek gezeceğim. Neden bunu yapacağım çünkü sokaklarımızdaki eksikleri yerinde görüp hemen müdahale etmek istiyorum.

Mecvut başkan Levent Piriştina doğumdan ölüme bize her zaman yardımcı olduğu için hakkını teslim etmemiz gerekiyor.

 

“PARKLARDA GÜVENLİK İÇİN KAMERA SİSTEMİ KURAĞIZ”

Parklarda uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için kamera sistemi kurmak istiyorum. En azından parkın sağında solunda ya da karşısında bulunan esnaf arkadaşlarımızın dükkanına kamera takacağız ama illa ki o parkı takip edeceğiz. Çocukların, gençlerin ve kadınların güvenliği için bunu mutlaka yapacağım.

 

Bu mahalleye hizmet etmezsem bir daha da aya olmam. Mahalleyi daha yaşanabilir yapmak için çıktığım bu yolda tüm mahalle halkının desteğini bekliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOZAĞAÇ'A, GENÇ, MUHTAR, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı