Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 10:06
 
MURAT MERCAN 'LEVENT PİRİŞTİNA HAYRANLARI ÇOK YARDIMSEVER'
Buca’da da sosyal medya danışmanlığı konusunda kendini geliştiren Murat Mercan artık bir profesyonel olma yolunda ilerliyor. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın “hayran” sayfasını kuran ve sayfanın takipçi sayısını 20 bin barajına çeken Mercan, bu sayfa ile binlerce ve hatta kimi zaman milyonlarca insanı bilgilendiriyor.
GÜNDEM Haberi
MURAT MERCAN 'LEVENT PİRİŞTİNA HAYRANLARI ÇOK YARDIMSEVER'

Günümüzde sosyal medyanın gücü gittikçe artıyor. Kitle iletişim araçları içerisinde sosya-medya hem ücretsiz hem de hızlı olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Sosyal medyayı iyi kullanan kişiler bunun üzerinden gündem oluşturmak konusunda artık çok daha başarılı.

 

Buca’da da sosyal medya danışmanlığı konusunda kendini geliştiren Murat Mercan artık bir profesyonel olma yolunda ilerliyor. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın “hayran” sayfasını kuran ve sayfanın takipçi sayısını 20 bin barajına çeken Mercan, bu sayfa ile binlerce ve hatta kimi zaman milyonlarca insanı bilgilendiriyor.

 

Murat Mercan’ın bu performansı dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Farklı siyasi partilerden ve hatta milletvekillerinden iş teklifi alan Murat Mercan Buca ve İzmir’de daha büyük işler yapmak istediğini belirtiyor.

 

“LEVENT BAŞKANIN SEMPATİSİ İŞLERİ KOLAYLAŞTIRDI”

5 yıl önce Levent Piriştina Hayranları sayfasını kuran ve kısa sürede binlerce takipçiye ulaşan Murat Mercan, “ Başkan Sayın Levent Piriştina Buca’ya hizmet etmeye başlayınca bende nasıl bir destek verebileceğimi düşündüm. O yıllarda da devam eden Kuru Temizleme işimden dolayı çok fazla sahada olmasak da bir şekilde destek vermek istedim. Sayfayı kurunca kısa sürede binlerce kişi takip etmeye başladı. Bunun için ben emek verdim ancak başkanın sempatisi sıcak kanlılığı da bu başarının yaşanmasında katkı sağladı.” dedi.

 

“ HALK VE BAŞKAN ARASINDA ELÇİ OLDUK”

Kurumsal paylaşımlar yapmaktan kaçındığını belirten Murat Mercan, “Levent Piriştina Hayranları artık Buca’nın sayfası oldu. Kayıp ilanları, acil kan ihtiyaçları ve gözlerden uzakta kalmış hikayeleride paylaşıyoruz. Levent Başkan nasıl ki doğumdan ölüme kadar tüm Bucalılara hizmet ediyorsa bende onu yansıtmak istedim. Bunun ne kadar doğru olduğunu da gördüğümüz ilgi belli ediyor. Aynı zamanda Buca halkı ve başkan arasında elçi olduk. Hizmetleri farklı kesimlerin de görmesini sağladık” şeklinde konuştu.

 

“İŞ ADAMLARI VE SİYASETÇİLER İŞ TEKLİFİNDE BULUNUYOR”

Binlerce paylaşım ve milyonlarca kişiye ulaşan gönderileri olduğunu belirten Sosyal Medya Uzmanı Murat Mercan, “ Mevcutta bir kaçta daha hayran sayfası yönetiyorum. Sayın Mesut Sancak’ında hayran sayfası yine bende, Buca’daki birkaç iş adamının sayfasını da yönetiyorum. Bunlara karşılık beklemeden başladım. İşinde başarılı ve halka faydası olan kişilere destek olmak istiyorum bu hayran sayfaları da araç olarak bizlere hizmet veriyor.” dedi ve beklenmedik isimlerden iş teklifi aldığını belirtti.

Murat Mercan, “ Ankara’dan bir vekilimiz için telefon geldi, yine İzmir’den bir başka önemli iş adamı benimle iletişime geçti. Fark ediliyor olmak sevindirici demek ki işimizi iyi yapıyoruz.” diyerek başarının takdir edildiğini söyledi.

 

“KAYIPLARI BULDUK, DUYARLILIĞI ARTTIRDIK”

Levent  Piriştina Hayranları sayfası aracılığıyla sosyal konularda da paylaşımlar yaptıklarını ve paylaşımların milyonlarca insanı ulaştığını belirten Murat Mercan şunları söyledi.

“ Paylaşım yaparken hem belediyemizin ve başkanın hizmetlerini anlatmak hem de insanların derdine çare olabilecek paylaşımlar yapmaya gayret ediyorum. Kayıp yakınları, Bucalılar ve hatta başka şehirlerden insanların hikayesi bile bize geliyor. Kan ihtiyacı olan kan bulduk, kayıp yakınlarına yardımcı olduk ve bunu insalara sunduk. Biz vesile olduk ama Levent Piriştina hayranları gerçekten çok insancıl ve yardımseverler. Sayfa bu yönüyle de başkanı yansıtıyor diye düşünüyorum.”  

Kaynak: Editör:
Etiketler: MURAT, MERCAN, 'LEVENT, PİRİŞTİNA, HAYRANLARI, ÇOK, YARDIMSEVER',
Yorumlar
Haber Yazılımı