Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 12:24
 
'SAKIN HA BUCA'DA KİMSE ADAY ADAYIYIM DİYE ÇIKMASIN'
AK Parti Buca İlçe Danışma Kurulu Toplantısı dün Işılay Saygın Güzelsanatlar Lisesi Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Aydın Şengül "Buca’da sakın ha kimse aday adayı olarak çıkmasın, çalışmalara başlamasın. Önce bizimle paylaşsın." dedi.
SİYASET Haberi
'SAKIN HA BUCA'DA KİMSE ADAY ADAYIYIM DİYE ÇIKMASIN'

Cihan Erkut - AK Parti Buca İlçe Danışma Kurulu Toplantısı dün Işılay Saygın Güzelsanatlar Lisesi Konferans Salonunda yapıldı. 

Toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı ve Yaşar Kırıkpınar, Buca eski Belediye Başkanı Cemil Şeboy ve çok sayıda partili katıldı. 

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Mustafa Arslan, “Bugüne kadar yaptığımız toplantılarda beni yalnız bırakmayan ve bugün bu salonu dolduran dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Bizi il başkanlarımıza, milletvekillerimize, başbakanımıza, cumhurbaşkanımıza mahcup etmediniz. Siz bizimle bu coşkuyla olduğunuz sürece biz daha çok çalışmak zorundayız. İl başkanım Buca’daki bu motivasyon yerel seçimlerde bize Buca’yı kazandıracak. Bu motivasyon o kadar önemli ki, bu bize seçimi kazandıracak birinci anahtar. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın” dedi. 

 

İzmir İl Başkanı Aydın Şengül teşkilata yerel seçim mesajları verdi. Şengül özellikle aday adayı konusunda net konuştu.

“Önümüzde çok önemli bir seçim süreci var. Buca’mızda çok güzel bir kongre süreci atlattık. Bugün 15’inci danışma toplantımızı yapıyoruz. Hızlı şekilde ilçe danışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Her gittiğim ilçede ayrı bir motivasyon ve heyecan var. Ama Buca’da başka bir motivasyon ve heyecan var. Buca’mıza disiplin, birlik, beraberlik yakışır” dedi.

SAKIN HA KİMSE ADAY ADAYI OLARAK ÇIKMASIN!

Yerel seçimler özelinde teşkilata mesajlar veren Başkan Şengül, “Bu bana yakın, belediye başkanı olsun, meclis üyesi olsun düşüncesinde olamayız. Buca’nın kuruluşundan bugüne kadar yaşadığı tüm süreçleri biliyorum. 2004’te AK Parti bayrağını dikmiştik. İnanılmaz hizmetler de yaptık. Ama sonra ne olduysa 2004’ten sonra sen-ben kavgasına düştü. Birçok kişi belediye başkanı olmak istedi. Seçimlerde 8-10 tane aday adayı oldu. Her birinin arkasında 8-10 kişi birikti. Herkes kendi adayına destek verdi, kulis yaptı. Her birine kesin aday sensin dediler. Bizim aday adayımız akşam yattığında kendisini belediye başkanı olarak gördü rüyasında. Etrafındaki herkese iş dağıtmaya başladı. 8-10 kişide de ayrı ayrı motivasyon oldu. Genel merkez bir kişide karar kıldı. Diğerleri yanlış bir aday kaybedeceksiniz dedi. O 7 aday adayının büyük çoğunluğu adayın arkasında duracağız diye söz vermesine rağmen aday olanın aleyhinde çalıştı. Herkes partinin kaybetmesi için her şeyi yaptı. Bizim tabanımızda saf iyi niyetli herkesi ona alet etti. Yeni süreçte genel merkezin aldığı karar var. Buca’da sakın ha kimse aday adayı olarak çıkmasın, çalışmalara başlamasın. Önce bizimle paylaşsın. Teşkilatla istişare edeceğiz, kamuoyu anketleri yapacağız, araştıracağız en doğru adayla yola çıkacağız. Bitti. Ondan sonra yorum yok, konuşmak yok. Birlik, beraberlik zamanı, herkes arkasında birleşecek. Adayımızın arkasından konuşan, dedikodu yapan varsa da onları aramızda barındırmayacağız, kapımızdan sokmayacağız” dedi.

 

KİMSE BENİM TEŞKİLAT MENSUBUMLA İLGİLİ OLUMSUZ KONUŞMAYACAK, YASAKLIYORUM.

Aydın Şengül “Bu partinin aleyhinde konuşan bu partinin meclis üyesi olamaz. Geçmişte bu hataları yaptık. Bundan sonra hep bir arada olacağız ve bu hataları yapmayacağız. Bu sürede hiç kimse benim teşkilat mensubumla ilgili olumsuz konuşmayacak. Yasaklıyorum. Olumsuzluk yok. Kimse kimsenin günahlarını ortaya çıkarmayacak. Deşifre etmeyeceğiz. Buradaki bir kişinin derdi benim derdim olmalı. Üzüntüyü de sevinci de beraber paylaşmalıyız. Bunu samimi olarak yapmalıyız” 

 

BUCA'YI KAZANMADAN BÜYÜKŞEHİRİ KAZANAMAYIZ

Şengül, “Biz kendi içimizde adaletli olur, sokağa inersek herkesin oyunu alırız. Biz Buca’da AK Parti bayrağını dalgalandırmadan Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti bayrağını dalgalandıramayız. Önce Buca’da sonra Büyükşehir’de seçimi kazanacağız. İzmir artık bunlardan yoruldu. İzmir kullanılmaktan yoruldu. Seçimde oy al 5 yıl yat! İzmir’in aslında seçim kazanmanın çok zor olmadığını ve İzmir’in bize, AK Parti belediyeciliğine hasret kaldığını göstereceğiz” dedi.

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE AK PARTİ BAYRAĞI DALGALANMASINI DİLİYORUM"

İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar da, “Önümüzde yerel seçimler süreci var. Ben Buca’da alacağımızı, heyecanı fazlasıyla görüyorum. İnşallah bu heyecanımızın 2019’da daha fazla olmasını diliyorum. Daha fazla ilçede ve özellikle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti bayrağının dalgalanmasını diliyorum” dedi.

"BUCA'DA DESTAN YAZACAKSINIZ"

İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, “Böyle bir coşkuyu buraya gelene kadar beklemiyorduk. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Benim gördüğüm şu ki, sizler 2019 Mart yerel seçiminde Buca’da gerçekten destan yazacaksınız. Bu teşkilatla inşallah ezberleri bozacağız. 2019 Buca için çok farklı olacağız. Genel seçimlerde benim kendi bölgemde 14 tane ilçem vardı. Ağırlıklı olarak Buca’da çalışmıştım. Yerel seçimlerde sizlerle birlikte çalmadık kapı bırakmayacağız. İzmir’i çok seviyorum. İnşallah sizlerle önümüzdeki günlerde daha çok iş yapacağız. Geçen hafta danışma kurullarında yaptığımız konuşmalar bazılarını rahatsız etmiş. Biz ilçelerde destan yazacağız ve bu teşkilatlarla inanıyorum ki Büyükşehir Belediyesi’ni de alacağız” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'SAKIN, HA, BUCA'DA, KİMSE, ADAY, ADAYIYIM, DİYE, ÇIKMASIN',
Yorumlar
Haber Yazılımı