Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 10:13
 
SERKAN DAĞDELEN YAZDI... MECLİS ÜYELERİ NE YAPTI?
Çoğunu bizzat tanıdığım Buca Belediyesi Meclis üyelerine soruyorum. 2014-2019 yılları arasında görev yapan meclis üyelerinin en iyi yaptığı şey etliye sütlüye karışmadan doğrulara muhalefet olmaktı.
GÜNDEM Haberi
SERKAN DAĞDELEN YAZDI... MECLİS ÜYELERİ NE YAPTI?

Zaman darılıyor Buca’da siyaset kızışıyor ve çirkinleşiyor. Bizler mahalle muhtarları olarak görev tanımımızı iyi biliyor ve gücümüz oranında yerel yönetimlerle köprü olmaya çalışıyoruz.

 

Kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olabiliriz ama asla yılmıyoruz. Peki bu kadar sıkışıklığın içinde mücadele ederken Buca’nın oylarıyla seçilen vekillerimiz ve meclis üyelerimiz ne yaptınız.

Geride kalan 9 yıl boyunca boyunca vekillermizin görev tanımını yapmak haddimize düşmez ama 2 dönemdir parti ayırt etmeden İzmir vekilleri İzmir ve Buca için ne yaptınız. Bu arada hakkını yememem gereken vekiller var elbette. Bizleri yalnız bırakmayıp çalışan isimleri hepiniz biliyorsunuz.

 

Çoğunu bizzat tanıdığım Buca Belediyesi Meclis üyelerine soruyorum. 2014-2019 yılları arasında görev yapan meclis üyelerinin en iyi yaptığı şey etliye sütlüye karışmadan doğrulara muhalefet olmaktı. 5 yılını bu şekilde tamamladılar.

 

Bu 5 yılda siyasette toy olduğumuz için sadece izlemekle yetindik.

 

Son 5 yıldır meclis üyelerinden hangileri  hangi muhtarı ziyaret etmiştir. Hangi vatandaşın sorunlarını meclise taşıyıp çözüm odağı olduğunuz.

 

Bu yazıda kimseye haksızlık yapmıyorum. Asıl haksızlığı siz Buca ve Bucalılara yaptınız.

 

Örneğin, taş ocağı eylemleri olur birkaç meclis üyesi anca gelir, belediye hizmetlerinin açılışı yapılır ama hiç biri gelmez.

 

Amaaa iş gezilere geldi mi bakıyoruz ki listeler çok kalabalık!

 

Yurt dışı gezileri faydalı olursa amenna ancak sizler gezilerden sonra Buca’ya ne kattınız?

 

Sizler gittiğiniz yediniz, içtiniz, gezdiniz. Yani Bucalıya bir faydası yok.

 

Açıkça belirteyim sınıfta kaldınız değerli dostlar.

 

Soruyorum Serkan Elçi, Nehir Fırtına, Kenan Çakar… bunlar birer örnek ne yaptılar açıklasınlar.

 

Meclis tutanakları istenirse bulunur. Kim kaç defa söz almış, ne sormuş, ne anlatmış, kaç proje sundunuz, kaç tane önergeniz oldu?

 

Bir tane Bucamız var ve değerlini korumamız gerekiyor. Buca’nın değerlerini korumamız lazım.

 

Buca için sormaya devam edeceğiz…

Kaynak: Editör:
Etiketler: SERKAN, DAĞDELEN, YAZDI..., MECLİS, ÜYELERİ, NE, YAPTI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı