Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 12:57
 
SİMGE OTEL 20 YIL SONRA YENİDEN HİZMETTE
Celal Bayar ve İsmet İnönü’nün de kaldığı İzmir'in sembol yapısının restorasyonu tamamlandı.
KÜLTÜR Haberi
SİMGE OTEL 20 YIL SONRA YENİDEN HİZMETTE

İzmir'in sembol yapısının restorasyonu tamamlandı

 

ATLAS OTELİ KAPILARINI AÇIYOR

İzmir’in tam göbeğinde restorasyon izni verilmediği için yıllarca çürük diş gibi duran Atlas Oteli nihayet yaşama döndü. Aslına uygun restore edilip,  güçlendirilen yapı, İzmir'e çok yakışan bir otel oldu.

 

20 YILDIR KAPALIYDI

İzmir’de üç bulvar ve 10 yolun kesiştiği her gün 500 binden fazla insanın önünden geçtiği bir noktada Priştina Kent Arşivi (Eski itfaiye binası) yanındaki  Atlas Oteli'nin 20 yıldır atıl halde kalması kente gelen herkesi üzüyordu.

 

ÜNLÜLER KALIYORDU

Bir zamanlar Celal Bayar ve İsmet İnönü’nün de kaldığı otelin eski görkemli günlerine döndürmenin heyecanını yaşadıklarını belirten Atlas Oteli sahibi Erdal Keresteci, “İzmir’in en güzel kültür varlığını dededen toruna bırakarak koruyacağız” dedi.

 

55 ODASI BULUNUYOR

Atlas Oteli'nin  55 oda, 50 kişilik bir restoran 24 kişilik cafe ve 75 kişilik toplantı salonunun İzmir Turizmine hizmete hazır olduğunu da belirten Erdal Keresteci, "İzmir'deki eviniz sloganıyla hizmet vereceğiz. Konaklamaya gelenlere misafirimiz olduğu anlayışıyla  hareket edeceğiz. 3 yıldızlı otelimiz, 3 ay sonra kısmetse 4 yıldıza kavuşacak" diye konuştu.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: SİMGE, OTEL, 20, YIL, SONRA, YENİDEN, HİZMETTE,
Yorumlar
Haber Yazılımı