Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 21:43
 
SUAT NEZİR HEDEFİ KOYDU '150 BİN OY ALACAĞIZ'
CHP Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir Kasaplar Meydan’ında geniş katılımlı miting yaptı. Suat Nezir oy hedefinden, belediye çalışanlarına, tarımdan, spora ve nasıl başkanlık yapacağına kadar bir çok konuda mesajlar verdi.
SİYASET Haberi
SUAT NEZİR HEDEFİ KOYDU '150 BİN OY ALACAĞIZ'

Cihan Erkut- CHP Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir seçim startını verdi. 

 

İlk olarak CHP İlçe binasında partililerle buluşan Suat Nezir, Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşcu ve çok sayıda partili ile karşılandı. 

 

İlk konuşmayı yapan İlçe Başkanı Kasım Akdağ, " Cumhuriyet Halk Partisi önümüzdeki 5 yıl bu kenti yönetecek başkan adayını belirledik. Geçen 5 yılda bize 5 yıl hizmet eden sayın Piriştina’ya teşekkür ederiz. Emeği var birlikte çalıştık. Bugüne kadar yaptıklarına çok teşekkür ederiz. Minnet borçluyuz onurumuzdur. Bu bir hesaplaşma değil parti içi nöbettir, bayrak yarışıdır. Daha yaşanabilir, daha çağdaş bir Buca için ciddi bir farkla iktidarımızı koruyacağız.” dedi.

İlçe binasında partililere seslenen Suat Nezir " CHP iktidarını nasıl daha yukarılara çıkarabiliriz düşüncesiyle çalışmaya devam ediyoruz. Ben bu süreçte tüm kademelerinde emek vermiş herkese çok teşekkür ediyorum. Çok mükemmel bir aday adaylığı süreci gerçekleştirdik. Bir kişiye nasip olacaktı bize nasip oldu. Şimdi halkımız "AK Parti biz seni istemiyoruz" mesajını bu yerel seçimlerde vermek zorunda." dedi. 

Partililerle birlikte ilçe binasından Menderes Caddesinde yürüyerek Kasaplar Meydanı’na geçen Suat Nezir partililer ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.  

Suat Nezir konuşmasına “En büyük teşekküre bu günleri bizler kurgulayan bugün için savaşan mücadele eden geceleri uyumayıp bu ülkeden düşmanları nasıl atacağını düşünen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı ve minnetlerimi iletiyorum” diyerek başladı. Nezir yol arkadaşlarını da unutmayarak bir teşekkürde onlara etti.

 

İşte Suat Nezir’in konuşmasında öne çıkan bölümler

CANIMI DİŞİME TAKACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

 “Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Yerel seçim belediye başkanı seçeceğiz diyebilirsiniz. Biz ülkenin temel noktalarını aile bireylerinden sokaklardan kurgulayacak insanları seçeceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisini yerel yönetimlerden genel iktidara taşıyacak adayların belediye başkanlıklarını oyluyoruz. Bu anlamda Cumhuriyeti oyluyoruz. Burada hepimize görev düşüyor. Biz bu mücadeleden hiçbir zaman geri adım atmayacağız.  Biz CHP ve bu ülkenin sevdalısı olarak sonuna kadar aldığımız görevi en iyi şekilde yerine getirmek için söz veriyorum. Ben yarın aldığımız görevi yukarıya taşımak için canımı dişime takacağıma söz veriyorum”

 

“KİMSE İŞİNDEN OLMAYACAK GARANTİNİZ BENİM, GARANTİNİZ CHP GENEL MERKEZİ”

“10 yıllık CHP iktidarında kimse işten çıkarılmadı. Ben CHP’nin bayrağını en yüksek yere asmak için çalıştığında kimseyi işinden etmeyeceğim. Kimse sağda solda konuşmasın. CHP halk partisidir. Adaleti savunur, hukuk savunur. CHP emeğin partisidir. Belediye çalışanlarına sesleniyorum. Sizin garantiniz benim, garantiniz ilçe başkanız, garantiniz CHP Genel Merkezi’dir.”

“ÇOCUKLUĞUMUN BUCA’SINI HAYAL EDİYORUM”

Ne yapacaksın diye soruyorlardı. Çocukluğumun Buca’sını hayal ediyorum. Bağlarında koştuğum. Rıza Ağa’nın havuzunda yüzdüğüm Buca’yı hayal ediyorum. Bu yüzden eski Buca’yı yeşil Buca’yı sizinle birlikte ortak akılla sizleri proje içerisinde dahil edeceğime söz veriyorum”

 

“TARIM VE HAYVANCILIKLA İLGİLİ PROJELERİMİZ VAR”

Çok güzel köylerimiz var. İzmir’in her yerinden gelip köylerde zaman geçiriyorlar.  Tarım ve hayvancılığı teşvik edecek çok güzel projelerimiz var. Bu projeleri köylülerimiz ile birlikte yapacağız.

 

“BAŞKAN OLDUĞUMDA EVİMDEN BELEDİYEYE YÜRÜYEREK GİDECEĞİM”

“Birçok işte çalıştım, insan psikoloji ve sokağı çok iyi biliyorum. Belediye başkanı olduğumda evinden belediyeye yürüyerek giden bir belediye başkanı göreceksiniz. Vatandaşla dolmuşta yolculuk yapan bir belediye başkanı göreceksiniz. Pazarda eşiyle alışveriş yapan bir belediye başkanı göreceksiniz. Esnafla iç içe “aniden ararım çayını içmeye geliyorum” derim. Esnaflar hazırlıklı olun. Buca’da 47 mahallemiz var, buradan muhtarlarımıza söz veriyorum,  hepinize eşit hizmet götüreceğim. Tüm mahalle sakinlerine bunu iletin.”

“BAKANLIKLARIN ÖNÜNDE YATARIM”

Şirinyer Projesi için gerekirse bakanlıkların önünde yatarım. O Şirinyer Projesi bize nasip olacak inşallah. Bunu birlikte yapacağız.

 

“150 BİN OY ALACAĞIZ”

“Bu yola çıktığımızda ilk söylediğimiz siyaset iddiası olanı işidir. Bir iddia ortaya koyduk. Biz 150 bin oy alacağız. Şimdi ben sizden söz istiyorum. Benim ve arkadaşlarımızla birlikte kapı kapı sokak sokak çalışarak hedefimiz için söz veriyor musunuz. Bende size söz veriyorum. İzmir’i ve Buca’yı bahara götürmeye hazır mısınız. Öyleyse kolları sıvayalım. Görüp desinler ki bitmiş bu iş bitmiş.”

“PROFESYONEL TAKIMINA ÇIKMAKTAN ONUR DUYDUĞUM BUCASPOR”

Bucaspor ile ilgili de mesajlar veren Nezir “Futbol sahalarında koştuğum ve alt yapısında oynayıp profesyonel takıma kadar çıkmaktan onur duyduğum Bucaspor’u daha önce çıkmış olduğu Süper Lig’e çıkmasıyla alakalı üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bucaspor bizim değerimiz ve markamızdır. Şampiyon Bucaspor!” dedi.

 

PURÇU: BURADA BİNLERCE SUAT NEZİR GÖRÜYORUM

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’da bir konuşma yaptı. Parçu “Bu işler gelir geçer, makamlar gelir geçer. Belediye başkanlarımızın da süresi dolunca yerine başka kardeşlerimiz gelecek. Birlikte el ele kol kola çalışacağız. Burada binlerce Suat Nezir’ler görüyorum. Memleketimizin bir kişiye dahi ihtiyacı var. Memleketimiz çok zor durumda. Buradaki bütün kardeşlerimizin her birine tek tek ihtiyacımız var. Şuan memleket bıçak sırtınızda. Memleket ya alınacak ya alınacak.”dedi.

Programa CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ ve yönetimi, Buca Belediye Başkan aday adayları Mehmet Süne, Levent Bendeş ve birçok sivil toplum örgütü katıldı.

 

Suat Nezir progrom sonunda bir çok vatandaş ile fotoğraf çekildi. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SUAT, NEZİR, HEDEFİ, KOYDU, '150, BİN, OY, ALACAĞIZ',
Yorumlar
Haber Yazılımı