Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 14:07
 
TATI SİTEM ETTİ AKDAĞ ÖZÜR DİLEDİ
Buca Belediyesi eski Başkanı Ercan Tatı, Kasım Akdağ'ın konuşması sırasında ismini unutması nedeniyle sitem etti. Akdağ bir mesaj yayınlayarak " Halkımızla buluşmamız sırasında ismini o heyecanla dile getiremediğim için tüm kamuoyunun bilgisinde kendisinden özür diliyorum." dedi.
SİYASET Haberi
TATI SİTEM ETTİ AKDAĞ ÖZÜR DİLEDİ

CHP Buca Adayı Suat Nezir'in dün Kasaplar Meydanı'nda miting yaparak seçim startını verdi. Mitingde konuşma yapan CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ CHP'de başarılı belediye başkanlığı yapmış isimleri sayarak mevcut Başkan Levent Piriştina ve tüm isimlere teşekkür etmişti. 

Akdağ'ın saydığı isimler arasında 2009-2014 dönemi başkanı Ercan Tatı'nın ismini söylememesi, Ercan Tatı'nın sert bir mesaj yayınlamasına neden oldu. 

O mesajın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kasım Akdağ Buca'mızın abisi, değerlerimiz diyerek konuşması sırasında heyecandan dile getirmediği için özür diledi. 

İşte Kasım Akdağ ve Ercan Tatı'nın o mesajları

Ercan Tatı

 

Sevgili CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ'a: Öyle böyle bir aday belirleme süreci geçirdik ve adayımız suat nezir'dir. bu aday belirleme sürecinin neresindeydiniz bilmiyorum, bilmiyorum derken, ilçe başkanımıydınız yoksa aday adayımı? bunu benim gibi pek çok arkadaşımızda bilmiyordur. ancak konum bu değil. adayımız beni telefon ile aradı ve onada başarılar dileyerek bu seçimin alınması gerektiğini ve 2009 da başlıyan CHP iktidarının devam edeceğini ancak yapılacak açıklamada bulunamayacağımı anlattım.

Neticede dün gece itibarı ile buca'ya döndüm ve yaptığınız konuşmaları sanal ortamdan dinledim.

Başta geçmişte CHP kimliği ile seçim kazanıp görev yapan tüm belediye başkanlarımızı sayarak en sonda mevcut başkanımız sayın Levent Piriştina'yı da sayarak onore ettiniz. Kaç yıldır Buca'dasınız bilmiyorum ama biraz araştırsaydınız, ilçemizde 2009/2014 döneminin CHP iktidarı olduğunu öğrenebilirdiniz. Türkiye'nin birleştirici gücü olarak seçim startı veren partimizde ayrışmadan birleşerek ve birleştirerek bu seçimiz kazanılacağına inancım sonsuzdur.

Saygılarımla.

 

Kasım Akdağ

Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını 15 yıl sonra Buca’mıza astıran ve iktidar yapan Belediye Başkanımız Buca’mızın abisi değerlimiz sayın Ercan Tatı‘dan dün Kasaplar Meyda’nın da Belediye Başkan adayımız ile halkımızla buluşmamız sırasında ismini o heyecanla dile getiremediğim için tüm kamuoyunun bilgisinde kendisinden özür diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TATI, SİTEM, ETTİ, AKDAĞ, ÖZÜR, DİLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı