Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 11:58
 
YSK'DAN MUHTAR ADAYLARINA PANKART YASAĞI
31 Mart Yerel Seçimlerinde Muhtar adayı olacak kişilerin reklam yapması YSK tarafından yasaklandı.
GÜNDEM Haberi
YSK'DAN MUHTAR ADAYLARINA PANKART YASAĞI

Emniyet Genel Müdürülüğü’nce yerel seçimlerin huzurlu ve güvenli geçmesi amacıyla il ve ilçe emniyet müdürlükleri ile amirliklerinde oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezleri, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) daha önce açıkladığı propaganda yasakları konusunda muhtar adaylarına tebligat göndermeye başladı. 

Muhtar adaylarına ulaşan Seçim Koordinasyon Merkezleri’nde görevli polis memurlarının imzalarını taşıyan tebligatlarda, YSK’nın açıkladığı yasaklar hatırlatılarak, uymayan adaylara cezai işlem yapılacağı belirtildi.

 

Tebligatta muhtar adaylarına, “Seçime girecek kişilerin oy verme gününden önce resimli ve kendisini yazı ile tanıtıcı nitelik taşıyan el ilanı mahiyetindeki matbualarını dağıtabileceklerine; muhtar adaylarının asmış olduğu pankart-döviz-afiş vb. reklamların asılmayacağı ve asılı pankart-döviz-afişlerin kaldırılması; kaldırılmaması durumunda seçim kanununa muhalefetten gerekli işlem yapılacağı; belirtilen tarihler arasında cadde, iş yerlerine, balkonlara, billboardlara, apartmanlara, araçlara, aydınlatma direklerine vb. halkın görebileceği yerlere asılmasının yasak olduğu; muhtar adaylarının sadece el ilanı dağıtabilecekleri YSK kararına belirtilmiştir” denildi.

Bucalı Muhtarlarda dün Belediye Meclis Salonunda yaptıkları toplantıda bu yasağa uyma kararı aldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YSK'DAN, MUHTAR, ADAYLARINA, PANKART, YASAĞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı