Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 14:41
 
ZEYBEKCİ 'EVDE BAKIM HİZMETİ YÜZDE 100 OLACAK'
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, "1 Nisan’dan itibaren evde bakım ihtiyacı olan vatandaşların yüzde 100’üne ulaşacağız."
SİYASET Haberi
ZEYBEKCİ 'EVDE BAKIM HİZMETİ YÜZDE 100 OLACAK'

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İzmirlilerle buluşmaya devam ediyor. 

 

İzmir’de göze çarpan en büyük eksikliğinin engellilerin tekerlekli sandalyeyle kaldırımda gidememesi, İZBAN, Metro gibi alanlarda engelli asansörlerinin çalışmaması, yüksek kaldırımlara çıkamaması olduğunu belirterek, “İzmir’i engellilerin rahatça gezebileceği şehir haline getireceğiz” dedi. Zeybekci, Bayraklı’ya İzmir’in en büyük Millet Parkı’nı kazandıracaklarını ifade etti.

YÜZDE YÜZ BAKIM


Zeybekci, Özel Eğitim Kurumları Derneği üyeleriyle yaptığı toplantıda, yaşlı, engelli, bakıma muhtaç kişilere matematiksel olarak bakılmaması, “engelli kardeşim benim yerine engelli, üzerimizde hakkı var” düşüncesiyle yaklaşılması gerektiğini söyleyen Zeybekci "Bu şehrin en büyük eksikliği bir engelli vatandaşımız tekerlekli sandalyesiyle kaldırımlarda gerek sandalyelerden gerek araçlardan gidemiyor, toplu taşıma araçlarına ulaşamıyor. İZBAN’da, İzmir Metro’da engelliler, yaşlılar için yapılan asansörler çalışmıyorsa, yürüyen merdivenler çalışmıyorsa yaptığınız hiçbir şey para etmez. Benim engelli kardeşim masum masum bakıyor, kaldırıma çıkamıyorsa, engelli çocuklarımıza diğer çocuklarımızla birlikte spor yaptırılmıyorsa, entegrasyonunu sağlayamıyorsa kimse boşuna konuşmasın.

İnsanların hayatlarını daha kaliteli hale getirmek belediyelerin öncelikli görevi. 1 Nisan’dan itibaren evde bakım ihtiyacı olan vatandaşların yüzde 100’üne ulaşacağız. Sağlık Bakanlığı ilgili diğer bakanlıklarla görüşerek işbirliği yapacağız. Tam donanımlı araçlar bu vatandaşlarımızın evlerine gidecek, bakımını, ev temizliğini yapacak, sağlık görevlileri de sağlık ihtiyaçlarına bakacak. Gerekirse donanımlı yüzlerce şehrin tamamına hizmet verecek.” dedi. 

 

BAYRAKLI’YA MİLLET PARKI YAPILACAK


Bayraklı'da AK Parti-MHP ilçe teşkilatlarının organizasyonuna katılan Nihat Zeybekci, hizmet alamamaktan yakınan mahalle sakinlerine 9 ayda kenti güzelleştireceği sözü verdi. Bayraklı’ya İzmir’in en büyük Millet Parkı’nı kazandıracaklarını ifade etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZEYBEKCİ, 'EVDE, BAKIM, HİZMETİ, YÜZDE, 100, OLACAK',
Yorumlar
Haber Yazılımı